top of page
Szukaj

JAK DBAĆ o zielone aglaonemy na przykładzie aglaonemy cutlass

dziś na warsztat wezmę roślinę, którą śmiało można nazwać obowiązkową pozycją w roślinniku. zawsze znajdziesz u nas conajmniej kilka jej odmian, a jedną z naszych ulubionych (a z doświadczenia wiem, że także Waszych!) jest zielona aglaonema cutlass - jej podłużne liście stanowią połączenie klasycznej zieleni z intrygującym srebrnym wzorem. docelowo przyjmie formę gęstego krzaczka o niedużej wysokości. jej uprawa nie sprawi kłopotu nawet początkującym entuzjastom roślin doniczkowych.w tym artykule opowiem więcej o zielonych aglaonemach i ich reprezentancce aglaonemie cutlass, a także ich pielęgnacji.


aglaonema jest gatunkiem na tyle uniwersalnym, że zachwyca zarówno wytrawnych kolekcjonerów roślin, jak i początkujących miłośników. lubiana za prostotę pielęgnacji i mnogość odmian, które wkomponują się w każdą przestrzeń.w jakim stanowisku postawić aglaonemę cutlass?

aglaonema cutlass należy do odmian zielonych, które są w miarę uniwersalne pod względem wymagań świetlnych. najlepiej czuje się w miejscach o rozproszonym świetle, ale poradzi sobie także w jaśniejszych stanowiskach, a nawet w półcieniu.


jak podlewać zielone aglaonemy?

najważniejszą zasadą w tym przypadku będzie zasada lepiej przesuszyć niż przelać. aglaonema nie znosi przelania. podlewaj ją dopiero, gdy ziemia przeschnie. mile widziane jest też spryskiwanie, choć nie jest ono obligatoryjne.


jaki nawóz będzie najlepszy do aglaonemy?

w przypadku zielonych odmian dobrze sprawdzi się organiczny nawóz, np. sstvit, mocniejsze wsparcie może zapewnić, np. biogrow z serii biobizz.w jakim podłożu najlepiej czują się aglaonemy?

z uwagi na fakt, że aglaonemy nie znoszą przelania, ziemia musi być przepuszczalna. Najlepiej sprawdzi się mieszanka do roślin z zielonych ze sporą ilością perlitu.aglaonemy są odporne i nie wymagają wiele, żeby wyglądać zdrowo i pięknie. świetnie sprawdzają się nie tylko w hodowli domowej, ale również w przestrzeniach biurowych i publicznych. w sekcji realizacje możesz zobaczyć, jak nasz zespół wykorzystał je, by zazielenić łódzkie biura. 


rośliny Łódź

roślinne aranżacje • roślinne serwisy • warsztaty


gdzie kupić rośliny w Łodzi?

Piotrkowska 232


+ 48 690 020 280

+48 662 361 671

Comments


bottom of page