top of page
Szukaj

JAK DBAĆ o peperomie tępolistne?

w ramach nowej serii poradniczej na naszym blogu znajdziesz konkretne porady dotyczące danych gatunków roślin: informacje o tym, jak podlewać rośliny, czym zasilać, w jakim podłożu sadzić i gdzie najlepiej ustawić względem światła. no to zaczynamy!


a pierwszym gatunkiem, który biorę pod lupę są peperomie - a konkretnie peperomie tępolistne, czyli peperomie obtusifolie...w roślinniku znajdziesz peperomie obtusifolie z polskiej hodowli w dwóch odmianach:

peperomia obtusifolia klasyczna (zielona) oraz peperomia obtusifolia variegata (wybarwiona).


w jakim stanowisku świetlnym ustawić peperomie?

klasyczna zielona peperomia obtusifolia jest w miarę uniwersalna względem potrzeb świetlnych - odnajdzie się zarówno w delikatnym słońcu, stanowisku rozproszonym jak i lekkim półcieniu, jej wybarwiona siostra zaś (variegata) potrzebuje nieco jaśniejszego stanowiska do zdrowego wzrostu.


jak podlewać peperomie tępolistne?

peperomie, szczególnie tępolistne, posiadają dosyć grube liście, które świetnie magazynują wody - dzięki temu podlewanie tych roślin nie wiąże się z bieganiem z konewką kilka razy w tygodniu. a zatem jak często? zależnie od stanowiska świetlnego podlewaj średnio 1 x 7 dni po 1 x 10-12 dni. w kontekście podlewania peperomii pamiętaj o zasadzie: lepiej przesuszyć niż przelać!


jaki nawóz będzie najlepszy do peperomii tępolistnych?

w początkowej uprawie peperomii sprawdzi się najlepiej płynny, organiczny nawóz uniwersalny astvit, peperomie będą się także idealnie czuły po zasileniu nawozami biobizz, np. biogrow.


w jakim podłożu powinny rosnąć peperomie?

rośliny te rosną najlepiej w podłożu do roślin zielonych - mieszance, która nie będzie zbyt ciężka, ale przepuszczalna. unikaj ziemi uniwersalnej, która będzie zbyt długo trzymała wodę, w tej sytuacji korzenie mogą zacząć gnić.jakie dodatkowe pozytywne aspekty mają peperomie?

oprócz tego, że są to rośliny niezwykle odporne i wybaczają sporo błędów pielęgnacyjnych ich niewątpliwym atutem jest fakt, że są w pełni bezpieczne dla zwierząt!mam nadzieję, że ta krótka instrukcja pielęgnacji peperomii pozwoli Ci cieszyć się zdrowym wzrostem Twojej rośliny, a jeśli masz dodatkowe pytania odwiedź nas przy Piotrkowskiej 232, napisz do nas na Instagramie lub zapisz się na warsztaty z pielęgnacji roślin!


 rośliny Łódź

roślinne aranżacje • roślinne serwisy • warsztaty


gdzie kupić rośliny w Łodzi?

Piotrkowska 232


+ 48 690 020 280

+48 662 361 671

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page