top of page
Szukaj

Jak dbać o rośliny latem? poradnik roślinnika

Z jednej strony lato to jedna z najprzyjemniejszych pór roku - balkony i tarasy pełne zieleni, długie wieczory, wyjazdy wakacyjne. Z drugiej zaś strony lato to jedna z trudniejszych pór roku w naszym klimacie - skrajnie wysokie temperatury, palące słońce, otwarte okna, przez które mogą wpaść pasożyty. Wiem, zabrzmiało to jakbym chciała Cię wystraszyć, ale lepiej zapobiegać niż potem się martwić :)


Sprawdź poniżej najważniejsze wskazówki letniej pielęgnacji roślin!


1.PODLEWANIE ROŚLIN LATEM
 

Latem podlewaj rośliny albo rano, albo wieczorem - nigdy w momencie, gdy słońce pada bezpośrednio na roślinę. Jeśli Twoje rośliny nie stoją w miejscach słonecznych nie musisz się niczym przejmować.

Podczas upałów podlewaj rośliny częściej, ale nadal w granicach rozsądku! Bardzo łatwo podczas gorących dni przelać rośliny - sprawdzaj metodą ciężkości doniczki (gdy podłoże jest mokre, nie dolewaj więcej wody) lub metodą drewnianego patyczka (jeśli patyczek jest suchy należy podlać, jeśli jest mokry - nie podlewamy).


2. SPRYSKIWANIE ROŚLIN
 

Jeśli zraszasz swoje rośliny zadbaj o większą częstotliwość podczas upalnych dni, ale pamiętaj, aby spryskiwać je albo rano, albo wieczorem - kropla wody i bezpośrednie, mocne słońce to idealny duet do poparzenia delikatniejszych liści.  


3. NAWOŻENIE ROŚLIN LATEM
 

Latem Twoje rośliny intensywnie rosną, a więc potrzebują witamin - dbaj o dobre nawozy organiczne i dodawaj płynne witaminy do podlewania (stosuj nawozy wg instrukcji na etykiecie).

Odpowiednie nawozy znajdziesz na naszych półkach.

4. OCHRONA PRZECIWPASOŻYTNICZA
 

Otwarte okna latem to nie tylko miły powiew wiatru, ale także możliwość przedostania się do naszej domowej kolekcji wielu pasożytów. Aby temu zapobiec dokładnie oglądaj swoje rośliny, rób im regularne kąpiele wodne oraz w razie podejrzeń pasożytów stosuj od razu środki przeciwpasożytnicze.


5. URLOP
 

Wybierasz się na urlop? Zadbaj o swoje rośliny - ustal z bliską Ci osobą schemat podlewania, a jeśli to niedługi wyjazd zasłoń okna, ustaw rośliny w skupiskach i podlej przed (lub zastosuj kule nawadniające - znajdziesz u nas dwa rozmiary w wersji szklanej).

 

a ja trzymam kciuki za Twoją letnią pielęgnację roślin!


pięknego lata :)

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page