top of page
Szukaj

JAK DBAĆ o syngonium red spot tricolor? wskazówki pielęgnacji rośliny

ta roślina pojawia się na listach życzeń roślin kolekcjonerskich wielu miłośników! różowo-zielona wersja syngonium z jasnymi lub białymi nieregularnymi przebarwieniami (czy nawet plamkami) wyróżnia się wśród innych odmian; jeszcze niedawno niedostępna - dziś coraz bardziej powszechna, ale nadal wyjątkowa! red spot tricolor to najciekawsza z wielu ciekawych odmian o różowym zabarwieniu liścia syngonium.

jak będzie rosła ta roślina? syngonium przybierze z czasem postać pnącza (choć na początku to po prostu krzaczek), a więc warto zadbać o miejsce dla rośliny lub podporę w postaci drabinki czy palika.

jakich warunków uprawy potrzebuje to syngonium? sprawdź poniżej nasze wskazówki!


tą odmianę syngonium od teraz możesz zamówić także z dostawą kurierską, ale nie zapominamy o dostępności w naszym sklepie z roślinami w Łodzi!w jakim stanowisku najlepiej rośnie syngonium red spot tricolor?

ta odmiana zroślichy będzie się najlepiej czuła w stanowisku jasnym, ale nie bezpośrednio słonecznym - dlaczego? bo jej kolorowe i delikatne liście w pełnym słońcu mogą ulec przypaleniu, a więc lepiej odsuń roślinę od ekspozycji południowej czy zachodniej. pamiętaj także, że dla tej odmiany ważne jest widne stanowisko podczas zimy (spróbuj znaleźć jak najjaśniejsze, ale tym samym niezbyt chłodne miejsce na okres zimowy, kiedy w Polsce nie ma aż tak dużo światła).


jak podlewać syngonium red spot tricolor i w jakim podłożu posadzić?

na pewno nie zalewaj! zadbaj o regularne i rozsądne dawki wody - syngonium ma dosyć delikatne liście, a korzenie tej rośliny są wrażliwe na nadmiar wody. najlepiej rośnie w przepuszczalnym podłożu (wystrzegaj się ziemi uniwersalnej! najlepiej będzie się czuła w wieloskładnikowym podłożu z ziemią do roślin zielonych, perlitem, keramzytem) - wtedy woda nie powinna zalegać długo w korzeniach. jeśli nie masz pewności czy już należy podlać roślinę, lepiej poczekaj - kiedy będzie potrzebowała wody lekko omdleje (ale nie doprowadzaj do tego skrajnego stanu za często).


ps. po zakupie warto wymienić podłoże na świeże!


jakim nawozem zasilać syngonium red spot tricolor?

ta kolorowa wersja syngonium potrzebuje odpowiedniego nawozu - zadbaj o nawóz dla roślin kwitnących lub kolekcjonerskich; odpowiednimi nawozami dla tej rośliny są np. propozycje od biobizz: biobloom czy fishmix. warto zadbać o (odpowiednio mniejsze i rzadsze) dawki nawozowe także zimą.syngonium red spot tricolor nie należy do trudnych roślin - jeśli tylko zapewnisz jej odpowiednie warunki świetlne i nie przelejesz rośliny będziesz cieszyć się pięknym kolorowym pnączem!


jeśli masz tą odmianę lub planujesz kupić - niech zdrowo rośnie🌱


 

rośliny Łódź & sklep roślinny online

roślinne aranżacje • roślinne serwisy • warsztaty


gdzie kupić rośliny stacjonarnie w Łodzi?

Piotrkowska 232


+ 48 690 020 280

+48 662 361 671

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page