top of page
Szukaj

Jak zazieleniamy Wasze balkony?

W okresie wiosenno-letnim mieliśmy przyjemność zazielenić wiele Waszych balkonów i tarasów w Łodzi! Jakie rośliny wybierali nasi Klienci? Jak wygląda pielęgnacja balkonu? i co z roślinami zimą?Przy zazielenianiu balkonów i tarasów działamy kompleksowo, ale także częściowo - możemy dobrać dla Was same rośliny lub same osłonki, skomponować mieszanki ziemi, dostarczyć roślinność do samodzielnego posadzenia przez Was lub zamówić konkretne odmiany roślin.

Nasi Klienci w tym sezonie decydowali się na każdą z wyżej wymienionych form, a my mamy dla Was kilka zdjęć z wybranych realizacji balkonowo-tarasowych!


Jakie rośliny na balkon & taras?

Wszystko zależy od ilości/braku słońca i czasu na pielęgnację. Tegorocznym hitem wśród naszych Klientów były wieloletnie trawy ozdobne! Odmiany traw ozdobnych idealnie odnajdują się na przestrzeniach słonecznych, ale istnieją gatunki, które najlepiej czują się także w miejscach bez słońca. Trawy ozdobne często uzupełnialiśmy kompozycjami roślin sezonowych i wieloletnich.

W miejscach słonecznych Wasze kompozycje balkonowe będą potrzebowały częstego podlewania, w miejscach cienistych mniejszej ilości wody.Co z roślinami na balkonie & tarasie zimą?

W zależności od wybranych gatunków z końcem jesieni zaprzestajemy podlewania i rośliny przechodzą w stan spoczynku. Część gatunków należy odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem, zimowymi opadami i wiatrem. Część roślin nawet w stanie spoczynku cieszy oko przez całą zimę! W przypadku traw ozdobnych najważniejszym punktem pielęgnacyjnym jest okres wiosenny, czyli przycinanie lub wyczesywanie roślin.W jakich miesiącach polecamy zazieleniać balkony & tarasy?

Planowanie sugerujemy bardzo wczesną wiosną - polecamy się także podczas tego etapu, podpowiemy, które rośliny dostępne są w miesiącach wiosennych, które w letnich. Pierwsze prace nasadzeniowe realizujemy głównie na początku maja (są oczywiście wyjątki od tej reguły) - oferty tworzymy dla Was już od marca!


Oferta tarasowo - balkonowa

Planujesz zazielenić balkon & taras? Potrzebujesz wsparcia w zakresie doboru roślinności?

Napisz do nas na kontakt@roslinnik.pl
Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page