top of page
Szukaj

Rośliny bezpieczne dla zwierząt cz. I

Nowy roślinny cykl z myślą o wszystkich, którzy zastanawiają się nad bezpiecznymi roślinami dla swoich czworonożnych przyjaciół! Zobacz nasze pierwsze roślinne propozycje bezpieczne dla zwierząt.Maranta leuconeura fascinator tricolor

Urocza kolorowa roślina w pełni bezpieczna dla Twojego zwierzęcego przyjaciela!

Potrzebuje rozproszonego stanowiska świetlnego i kocha wilgoć - pamiętaj, aby zapewnić jej wyższą wilgotność i spryskiwać listki. Maranta ucieszy się z nawozu do roślin kwitnących; będzie rośliną płożącą.Peperomia pereskifolia

Bezpieczna i niezwykle przyjemna w uprawie i przede wszystkim idealna dla początkujących miłośników roślina (wybaczy Ci, jak o niej trochę zapomnisz). Soczysto zielone liście i płożąco-krzaczkowaty pokrój to dodatkowe atuty.

Nie przelewaj i używaj nawozu uniwersalnego lub do roślin zielonych.Asplenium osaka

Odmiana paproci, dużo twardsza niż klasyczne - także w uprawie dla początkujących. Nie lubi pełnego słońca, ale kocha wilgoć. Pamiętaj o odpowiedniej mieszance ziemi do paproci i dedykowanym paprociowym nawozie!

Tak, tak, paproć będzie bezpieczna dla Twojego pupila.Calathea medallion

Piękna, gęsta, wzorzysta i lubiąca wysoką wilgotność roślina. Jej pokrój będzie krzaczkowaty, a sama roślina niezwykle gęsta. Zapewnij jej stanowisko osłonięte od słońca i pamiętaj o wysokiej wilgotności powietrza (nawilżacz lub spryskiwanie będą Twoimi sprzymierzeńcami).
Palma areka

(dypsis lutescens)

Bezpieczna, robiąca wrażenie palma z pewnością ciekawie wypełni Twoją kolekcję - poszukaj dla niej miejsca w stanowisku rozproszonym lub lekko półcienistym. Pamiętaj o wilgoci, nawozie oraz spryskiwaniu listków.


 

Kolejne części poradnika dotyczącego roślin bezpiecznych dla zwierząt już wkrótce!
roślinnik

rośliny Łódź & roślinne aranżacje


Piotrkowska 232

wtorek - piątek 11-19

sobota - niedziela 11-16Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page