top of page
Szukaj

top 10 roślin dla początkujących dostępnych w roślinniku

jeśli nie wiesz, jaką roślinę wybrać na początek Twojej przygody z kwiatami w domu to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! W tym miejscu znajdziesz polecane przez nas łatwe w uprawie rośliny doniczkowe dla początkujących! Zobacz listę najciekawszych 10 kwiatów doniczkowych, które są niezwykle odporne i nie wymagają intensywnej pielęgnacji


O każdej roślinie przeczytasz kilka słów: w kontekście pielęgnacji, stanowiska i wszelkich wymagań!


top 10 roślin dla początkujących z roślinnika


soczysta, zielona odmiana philodendrona o gęstym, krzaczkowatym pokroju, idealna na ciemniejszy parapet, do postawienia także w głębi jaśniejszego pomieszczenia - ta roślina nie będzie od Ciebie wiele wymagała; zobacz poniżej najważniejsze informacje:


stanowisko: od stanowiska lekko słonecznego, rozproszonego po stanowiska delilatnie zacienione

podlewanie: tą roślinę lepiej przesuszyć niż przelać, przed każdym podlaniem sprawdź czy podłoże nie jest jeszcze mokre!

▫ nawożenie: philodeondron green princess będzie szczęśliwy, jeśli zadbasz o organiczny, naturalny nawózdrobnolistna, ale niezwykle żelazna peperomia o krzaczkowato-płożącym pokroju; ta roślina stworzy Ci kawałek domowej dżungli - rośnie stosunkowo szybko i jest w miarę uniwersalna!


stanowisko: zniesie bardzo dużo - możesz ją ustawić w lekkim słońcu, ale będzie się także czuła w lekkim półcieniu

podlewanie: ilość światła = ilość wody, niemniej pamiętaj, że lepiej ją nieco bardziej przesuszyć niż zalać; podlewaj średnio 1 x tydzień

▫ nawożenie: do każdego podlewania w sezonie dodaj nawóz organiczny, np. astvit


wzorzysta, zielona piękność, która nie będzie kaprysić, kiedy nieco o niej lekko zapomnisz i pokaże Ci, że potrzebuje wody! Będzie docelowo troszkę większą rośliną (ale potrzebuje chwili, aby dorosnąć); świetnie odnajdzie się w miejscach bez mocnego słońca.stanowisko: będzie dobrze rosła zarówno w świetle, jak i w lekkim cieniu

podlewanie: ta roślina pokaże Ci, kiedy chce pić zwijając mocno liście (ale staraj się do tego nie doprowadzać zbyt często); lepiej ją przesuszyć niż przelać

▫ nawożenie: zadbaj o dobry, organiczny nawóz przez cały okres uprawy (np. Astvit)sercolistny philodendron scandens to jedno z najłatwiejszych i najefektywniejszych pnączy o czysto zielonym wybarwieniu - rośnie szybko, nie potrzebuje wiele opieki, radzi sobie nieźle także w miejscach cienistych!


stanowisko: wszystkie możliwe oprócz pełnego, mocnego słońca

podlewanie: zadbaj o to, aby korzenie rośliny nie stały w wodzie, podlewaj jak ziemia lekko przeschnie

▫ nawożenie: zadbaj o dobry, organiczny nawóz przez cały okres uprawy (np. Astvit)żelazna, aczkolwiek ciekawsza odmiana sansevierii o płaskim pokroju - ta roślina rośnie praktycznie bez opieki (no dobra, musisz ją w miarę regularnie podlać) ;)


stanowisko: właściwie wszystkie - to w miarę uniwersalna roślina

podlewanie: sansevieria najlepiej się czuje w suchych glebach, ale jeśli ustawisz ją w bardzo jasnym miejscu zadbaj o nieco częstsze nawadnianie

▫ nawożenie: w okresie wzrostu podlewaj z nawozem organicznym


to nieco inne pnącze, ale równie łatwe, jak philodendron scandens - z ciekawym srebrzystym wybarwieniem na liściach; ta roślina także pokaże Ci, kiedy będzie potrzebowała wody (ale nie doprowadzaj docelowo zbyt często do tego stanu).


stanowisko: bez mocnego słońca

podlewanie: zadbaj o nawodnienie 1 x tydzień i kontroluj, aby roślina nie stała w wodzie

▫ nawożenie: w sezonie wiosna-lato dolewaj do każdego podlewania nawóz organicznyurocza, całkiem odporna docelowo zwisająca roślina doniczkowa o niedużych wymaganiach - jeśli zadbasz o widniejsze stanowisko i regularne dawki wody w stałych odstępach


stanowisko: widne, a nawet lekko słoneczne

podlewanie: nie przelewaj! Ta peperomia lubi magazynować wodę w twardych listkach

▫ nawożenie: zadbaj o podlewanie z nawozem nie tylko w sezonienie jest to klasyczna wersja zamioculcasa, ale równie odporna jak klasyczny zielony okaz - zamioculcas raven najbardziej lubi ciasne doniczki, spokojne miejsce i niezbyt duże ilości wody!


stanowisko: rozproszone, półcieniste

podlewanie: oszczędnie i regularnie, średnio co ok 10-14 dni (ilość zależna od pory roku i stanowiska)

▫ nawożenie: w sezonie wiosna-lato do wody dolewaj np. Astvit


tzw. żelazny liść - prosta, minimalistyczna roślina doniczkowa, która nie rośnie szybko i intensywnie, ale nie sprawia też żadnych kłopotów w pielęgnacji; najlepiej czuje się w stanowiskach bez słońca!


stanowisko: rozproszone, półcieniste

podlewanie: oszczędnie i regularnie, latem co ok 7 dni, zimą co ok 10 dni

▫ nawożenie: lubi organiczne nawozy dodawane do wodyjeśli ustawisz ją w stanowisku widnym, bez przeciągów i nie będziesz przelewać, a do każdego podlewania dodasz ekologiczny nawóz ta roślina będzie rosła szybko i pięknie!


stanowisko: widne, lekko słoneczne

podlewanie: regularne! Nie przelewaj, ale gdy wierzchnia warstwa ziemi wyschnie zadbaj o nawodnienie rośliny

▫ nawożenie: konieczne do dobrej uprawy - nawóz astvit będzie odpowiedniComments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page