top of page
Szukaj

JAK DBAĆ o epipremnum złociste? wskazówki pielęgnacyjne najbardziej żelaznej rośliny pnącej

to najpopularniejsze pnącze, które można kojarzyć z mieszkań babć, przestrzeni publicznych czy szkół - epipremnum złociste wraca teraz na salony! dziś przyjrzę się uprawie epipremnum i w poniższym artykule przekażę Wam najważniejsze wskazówki pielęgnacji tej rośliny.


epipremnum złociste w doniczce 11 cm

epipremnum złociste to najstarsza i najbardziej odporna odmiana tego gatunku; jedni mają jej już dość, bo swego czasu bywała wszędzie, inni poznają jej odporny charakter i pokochują całym sercem! to idealna roślina dla początkowego miłośnika, który chce szybko widzieć efekty wzrostu swojej rośliny, to także najlepsza możliwa propozycja do ciemnych zakątków i wysokich półek.

sprawdź poniżej, jakie warunki pielęgnacji lubi epipremnum w odmianie złocistej.


w jakim stanowisku ustawić epipremnum złociste?

epipremnum w odmianie złocistej będzie się czuło dobrze zarówno w stanowisku cienistym, jak i widnym, a nawet słonecznym. ta roślina jest bardzo uniwersalna i poradzi sobie praktycznie w każdych warunkach.


jak podlewać epipremnum?

podlewanie jest zależne od stanowiska - im więcej światła, tym nieco więcej wody, im ciemniej, tym nieco mniejsze dawki wody. epipremnum da Ci też znać, kiedy będzie potrzebowało wody - listki tej rośliny po prostu "zemdleją". nie wykorzystuj jednak zbyt często tej metody, bo wysuszone epipremnum lubi odrzucać dolne liście - w przypadku nieregularnego podlewania Twoja roślina może "wyłysieć".


w jakim podłożu powinno zamieszkać epipremnum?

ta roślina pnąca będzie się dobrze czuła w podłożu do roślin zielonych z dodatkiem perlitu - pamiętaj o keramzycie na dnie donicy.

epipremnum jest rośliną, która dosyć szybko przyrasta, a więc sprawdzaj regularnie wielkość doniczki i wymieniaj podłóże na świeże!


jaki nawóz będzie najlepszy do epipremnum złocistego?

do tej odmiany epipremnum najlepszy będzie nawóz uniwersalny astvit - polecam używanie tego nawozu całorocznie; w okresie wiosenno-letnim (okresie wzrostu rośliny) z każdym podlewaniem, w okresie jesienno-zimowym zaś co 2-3 podlewanie.


duże epipremnum złociste na paliku

epipremna złociste to najbardziej odporne rośliny pnące, jakie znam. w ofercie naszego sklepu roślinnego znajdziesz te rośliny ze sprawdzonej, polskiej szklarni. z przyjemnością wykorzystujemy je w wielu roślinnych realizacjach firmowych lub indywidualnych, a także polecamy dla początkujących miłośników roślin!


ps. epipremum nie jest w pełni bezpieczne dla zwierząt, pamiętaj o tym!

 

logo sklepu roślinnego roślinnik

rośliny Łódź & sklep roślinny online

roślinne aranżacje • roślinne serwisy • warsztaty


gdzie kupić rośliny stacjonarnie w Łodzi?

Piotrkowska 232


+ 48 690 020 280

+48 662 361 671
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page