top of page
Szukaj

JAK DBAĆ o syngonium emerald gem? najlepsze wskazówki uprawy

to wyjątkowa, wręcz ikoniczna biało-zielona odmiana syngonium - ma niezwykłe marmurkowe wybarwienie i jest przy tym całkiem łatwa w uprawie! syngonium variegata rośnie niezwykle szybko i wybacza sporo potknięć pielęgnacyjnych.

zobacz poniżej, jak dbać o syngonium emerald gem - jakie stanowisko i podłoże wybrać oraz jak często i z jakim nawozem podlewać roślinę.


syngonium emerald gem w doniczce

jakie stanowisko dla syngonium emerald gem?

z uwagi na piękne białe wybarwienie syngonium variegata potrzebuje jasnego stanowiska ze światłem rozproszonym - pamiętaj, że emerald gem nie będzie się dobrze czuło w pełnym, mocnym słońcu. Listki tej rośliny są delikatne i istnieje ryzyko poparzenia słonecznego. Ta odmiana syngonium nie sprawdzi się także w stanowiskach cienistych (wówczas białe części rośliny na pewno stracą na kondycji i zbrązowieją).


jak podlewać biało-zielone syngonium?

emerald gem jak większość odmian syngonium nie znoszą bardzo mokrego podłoża, podlewanie tej odmiany powinno mieć miejsce, dopiero, gdy ziemia lekko przeschnie. syngonium variegata nie najlepiej znosi spryskiwanie liści (woda na białych częściach rośliny to nigdy nic dobrego!); ta roślina nie potrzebuje ogromnych dawek wody do dobrego wzrostu, lepiej nieco przesuszyć system korzeniowy niż go zalać.


z jakim nawozem podlewać tą kolekcjonerską odmianę syngonium?

rośliny z białym wybarwieniem, czyli wariegacją potrzebują nieco więcej witamin niż klasyczne, zielone odmiany. najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie płynnych nawozów organicznych, np. nawozów z serii biobizz - my polecamy nawóz bio grow lub nawóz fish mix.


jaką ziemię wybrać do syngonium z wariegacją?

biało-zielone syngonium najlepiej będzie rosło w lekkim, przepuszczalnym podłożu opartym np. o podłoże do roślin zielonych, zmieszane z podłożem do storczyków i perlitem. na dnie doniczki powinien się koniecznie znaleźć drenaż w postaci keramzytu.syngonium emerald gem to jedna z łatwiejszych roślin określanych mianem kolekcjonerskich - jej białe wybarwienia potrzebują nieco więcej światła, ale roślina w odpowiednich warunkach bardzo szybko rośnie i gęstnieje. to świetny gatunek dla początkującego miłośnika roślin!

pro tip na uprawę: jeśli chcesz się cieszyć większymi liśćmi syngonium emerald gem zastosuj do rośliny podporę - drabinkę lub palik.
 

rośliny Łódź & sklep roślinny online

roślinne aranżacje • roślinne serwisy • warsztaty


gdzie kupić rośliny stacjonarnie w Łodzi?

Piotrkowska 232


+ 48 690 020 280

+48 662 361 671

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page